GNIOTOWNIK MŁOTKOWY R6 MF (6ft)

FRichiger o symbolu R6Mf do gniotownik bijakowy, który służy do przetwarzania ziarna zaraz po zbiorze za pomocą bijaków/młotków do bardzo rozdrobnionego produktu, który w jednym etapie jest przekazywany i zagęszczany w rękawie foliowym o małej średnicy w celu beztlenowego i stabilnego zakiszenia.  Mała średnica rękawa pozwala na utrzymanie wysokiej jakości produktu w trakcie codziennego wybierania w kontakcie z szkodliwym powietrzem.

Już 60 letnie doświadczenie argentyńskich rolników w tym zakresie stworzyło maszyny o najwyższej wydajności i rozsądnej cenie.

Przy niskich kosztach jednostkowych gniecenie i zakiszanie ziarna to znakomity sposób sporządzenia bardzo drobnej paszy treściwej, szczególnie polecanej do karmienia trzody gdzie substratem  jest kukurydza zaraz po jej zbiorze!

Zamiast kosztownie suszyć kukurydzę lub tanio ją sprzedawać  to nawet przy niewielkim  areale uprawy  jesteśmy w stanie zabezpieczyć sobie podstawę żywieniową dla znacznej wielkości stada przez cały rok.

Do układania silosów foliowych nie trzeba specjalnych pozwoleń na budowę, późniejszego inwestowania w zwiększenie powierzchni.  Jest to bardzo elastyczny sposób, gdzie  przetwarzamy tyle ziarna ile mamy potrzebę  Rękawy możemy układać na dowolnej nawierzchni co nie wymaga dodatkowych  wydatków.

Gniecenie odbywa się z wydajnością do 25 ton / godz.  w zależności od wilgotności ziarna oraz jego rodzaju przy jakimkolwiek braku strat. Gniotownikiem  z powodzeniem przetworzymy mokrą kukurydzę jak również nie wysuszone ziarno na bardzo drobną paszę.  Po zakiszeniu w rękawie foliowym w bardzo stabilnych warunkach uzyskujemy pełnowartościową paszę polecaną szczególnie dla trzody i bydła.

To właśnie poprzez trójwarstwowe rękawy foliowe i gniotownik uzyskujemy bardzo stabilne i szczelne warunki w wewnątrz silosa foliowego do zakiszenia produktu. Poprzez dobre ubicie produktu możemy przechowywać dłużej i bezpieczniej paszę niż podaczas tradycyjnych metod jej przygotowania.  Finalnie to bardzo strawna i wysokowartościowa pasza, którą możemy przygotować  we  własnym tanim zakresie nawet do 30 % objętości paszy.

W zależności od naszych potrzeb maszyna jest wyposażona w sita o różnych średnicach oczek tj.: 8/10/12/18 mm tak aby dopasować do własnych potrzeb wielkość ubitego produktu (bydło/trzoda) : od bardzo drobnego do jedynie potrąconego. Dzięki temu mamy bardzo szeroki zakres stosunku wydajności do jakości produktu w zależności od właściwości ziarna ( wilgotność i rodzaj ziarna ).

Jej niewielka waga i mobilność  umożliwia wykonanie dodatkowo usługi u sąsiada.

Do gniotownika można podłączyć dozownik/aplikator do dodatkowego spryskania dodatkami do zakiszania (aczkolwiek ich nie polecamy).

Minimalna wymagana moc: 120 KM. napę wał kardana 500 PTO

R6 MFA – dodatkowo wyposażony gniotownik w przenośnik ślimakowy do kosza zasypowego  Ø 200 – napędzany hydraulicznie z traktora.

Możliwe jest wyposażenie gniotownika w dodatkowy dozownik/aplikator do zakiszania.

Poniżej przedstawiamy pokaz pracy maszyny z kukurydzą o wilgotności 33% z siatmi 8 mm, 10 mm oraz 18 mm.

Oferujemy najwyższą jakość maszyn za rozsądną cenę !

Jeśli w dowolnym momencie przeglądania naszej strony masz pytania dotyczące naszych urządzeń wyślij e-mail biuro@silos-bag.pl lub zadzwoń 698 456 746

Zapraszamy do współpracy.