GNIOTOWNIK R950MX

Przy wydajności 80 ton na godzinę , gniotownik R950MX jest największym 2,7m szerokości gniotownikiem – workownicą w swojej klasie (wyposażony w dwa komplety gniotowników walcowych).
Rękaw foliowy długości 100 m może pomieścić 320 ton produktu.

Model R- 950M – można gnieść z wydajnością do 40 ton / godz. ziarna  iprzechowywać je wewnątrz dużych 2,7 m średnicy silosach foliowych ( wyposażony w jeden komplet gniotownika walcowego).

Walce gniotownika obracają się z różnymi prędkościami tj: 700 i 950 obr. / min. Możliwość wyposażenia w tuleje gniotowników z 4, 6 lub 9 rowkami na cal. Rolki o dlugości 780 mm / 219 mm średnicy

Wyposażenie gnitowników R950M i R950MX

1. Średnica 340 mm przenośnika ślimakowego, który kompresuje i wypycha ziarno zagniecione lub ziarno nienaruszone. Podczas pakowania nieprzetworzonego ziarna
wprowadzane jest do rękawa z szybkością 250 ton / godzinę.
2. R950MX ma podwójny zestaw rolek zamontowanych na bokach pod koszem zasypowym.
3. Dzielniki ziarna w skrzyni z R950MX zapewniają,  że oba młyny walcowe są
zasypywane taką samą ilością ziarna.
4. Duże, wysokie opony przemysłowe oferują duży prześwit i wyższą flotację na
luźnym terenie. Wzór opon zapobiega blokowaniu koła zapewniając lepsząprzyczepność w błotnistych lub sypkich nawierzchniach.
5. Hamulce tarczowe zapewniają równomierną moc hamowania w połączeniu z nowymi
oponami . Część płyty jest odlewana z piastą jako pojedynczy element ,
minimalizując ryzyko uszkodzenia mechanicznego i nieodpowiedniego dostosowania
parametrów do pracy. Prawy i lewy hamulec są sterowane niezależnie .
6. Stacja hamulców pozwala na precyzyjną kontrolę ciśnienia hamowania , niezbędną do uzyskania dobrze zapakowanego rękawa foliowego .
7. Regulacja docisku walców gniotownika i lości podawanego ziarna.
8. Wymagana moc napędu: 

  • R950 M- pakowanie całego ziarna: 75 HP; Gniecenie i pakowanie ziarna: 100 KM.
  •  R950MX – pakowanie całego ziarna: 80 HP; Gniecenie i pakowanie ziarna: 120 KM

Dla maksymalnego czasu ochrony, podstawowym czynnikiem przedłużającym ochronę produktów jest stosowanie zbóż  do rękawów o optymalnej wilgotności. Wpóźniejszym okresie głównym warunkiem jest utrzymanie beztlenowych warunków silosu,  niezwłocznie łatanie (w komplecie do worków są zestawy naprawcze, którymi naprawimy wszelkie ewentualne uszkodzenia) wszelkich rozdarć w rękawie foliowym.

Trzeba wziąć pod uwagę fakt , że wszystkie maszyny serii M są w rzeczywistości dwoma urządzeniami w jednej maszynie ! Istotną cechą urządzeń Richiger w serii M jest to że chociaż w szczególności przeznaczony do przetwarzania wilgotnego ziarna , to spełnia funkcję jednoczesnego nowoczesnego magazynowania.

Nasza nowoczesna technologia magazynowania w silosach foliowych ziarna przetworzonego jak również całego zyskuje uznanie na całym świecie , oferując najbardziej ekonomiczne i efektywne uzupełnienie tradycyjnego przechowywania w silosach budowanych.

Oferujemy najwyższą jakość maszyn za rozsądną cenę !

Jeśli w dowolnym momencie przeglądania naszej strony masz pytania dotyczące naszych urządzeń wyślij e-mail biuro@silos-bag.pl lub zadzwoń 698 456 746

Zapraszamy do współpracy.