GNIOTOWNIK WALCOWY R6-E

Przedstawiamy Państwu RICHIGER R6-E naszą maszynę do zadań specjalnych.

To gniotownik walcowy o wydajności do 40 ton/godz !

Maszynami naszej produkcji za niewielką cenę możliwe jest zakiszanie poprzez zagniatanie całego ziarna ( o każdej wilgotności) i pakowanie do silosów foliowych 6 ft ( 1,8m średnicach ) rękawach foliowych ( wszystkich rodzajów zbóż ).  Możliwe również magazynowanie wysłodek !

Walce gniotowników obracają się z różnymi prędkościami tj: 700 i 950 obr. / min. Możliwość wyposażenia w tuleje gniotowników z 4, 6 lub 9 rowkami na cal. Rolki o długości 780 mm / 219 mm średnicy.

Przy średnicy silosa 1,8m , magazynuje  średnio ok 1.800 kg / mb (metr bieżący)  w zależności od rodzaju ziarna i jego wilgotności. Przy długości 60 metrów dlugości rękawa foliowego zmagazynowanego ziarna będzie ok. 100 ton.

Dane techniczne:

1. Wydajność – R6-E o wydajnosći do 40 ton / godzinę – jeden komplet gniotowników (wydajnośc zależna od rodzaju ziarna i jego wilgotności)
2. Wymagana moc napędu : min 80 KM.
3. Możliwość dodatkowego wyposażenia maszyny w przenośnik ślimakowy(R6AH) aby  transportować ziarno do gniotownika – workownicy bezpośrednio do leja z ciężarówki lub przyczepy traktora lub na jego końcu na ziemi.
4. W wyposażeniu sonda do pobierania próbek i oceny uzyskania stopnia  gniecenia  ziarna i tak aby w łatwy sposób regulować ciśnienie wałka do pożądanej wielkości produktu.
5. Duża średnica wałów napędowych, bardzo wytrzymałe.
6. Średnica ślimaka kompresyjnego wynosi 340 mm. Daje dużą siłę kompresji przetworzonego ziarna w silosie foliowym
7. Dzielniki ziarna w skrzyni z R6E zapewniają,  że oba gniotownik jest zasypywany taką samą ilością ziarna.
8. Duże, wysokie i warstwowe opony przemysłowe (7,50 x 18 „8) oferują duży prześwit i wyższą flotację na luźnym terenie. Wzór opon zapobiega blokowaniu koła zapewniając lepszą przyczepność w błotnistych lub sypkich nawierzchniach.
9. Hamulce tarczowe zapewniają równomierną moc hamowania w połączeniu z nowymi oponami . Część płyty jest odlewana z piastą jako pojedynczy element, minimalizując ryzyko uszkodzenia mechanicznego i nieodpowiedniego dostosowania parametrów do pracy. Prawy i lewy hamulec są sterowane niezależnie .
10. Stacja hamulców pozwala na precyzyjną kontrolę ciśnienia hamowania , niezbędną do uzyskania dobrze zapakowanego rękawa foliowego.
11. Duża objętość kosza zasypowego  (3000 litrów) 
12. Rozmiary rowków w opcjach  :

  • Kukurydza 4,0 rowków na cal
  • Kukurydza / średnie ziarna 6,5 rowków na cal-drobne zagniecenie
  • 9,5 rowków  na cal – pszenica

13. Rolki o dlugości 780 mm / 219 mm średnicy z obrotami 700 i 950 obr / min.
14. Możliwe wyposażenie gniotownika w dodatkowy aplikator/dozownik
15. Możliwość regulacji ilości podawanego ziarna i docisku walców gniotownika
16. Gwarancja na rolki gniotownika do 10.000 ton zagniecenia ziarna !

Jeśli w dowolnym momencie przeglądania naszej strony masz pytania dotyczące naszych maszyn wyślij e-mail biuro@silos-bag.pl lub zadzwoń 698 456 746