WORKOWNICA BAGGER R950

Jesteśmy dumni mogąc zaprezentować Państwu naszą workownicę R950. RICHIGER R950 przy 340 mm średnicy przenośnika ślimakowego dostarcza do silosa poprzez kompresję 5 ton ziarna na minutę przy zapotrzebowaniu na moc ciągnika 45 HP. RICHIGER R950 jest podstawowym narzędziem do magazynowania w rękawach foliowych twoich zbiorów. Workownicę R950 możemy stosować do wszystkich rodzajów ziarna. Jest bardzo łatwa w użyciu i można nią napełnić silos do 250 ton zboża na godzinę w 2,7 m średnicy silosach foliowych. Ziarno poprzez przenośnik ślimakowy o średnicy 340 mm z dużym naciskiem jest kierowane do wnętrza silosu. W trakcie tej czynności wydalane jest powietrze z jego wnętrza, a poprzez siłę hamowania workownicy uzyskuje się ciśnienie napełnienia silosu.

Silosy mogą mieć długość od 60 – 100 metrów, w zależności od potrzeb. Odpowiada to pojemności silosa od 200-330 ton pszenicy

Dane techniczne:
1. Wydajność : do 300 ton/h
2. Napęd : min 45 KM, 540 PTO
3. Rozmiar opon : 215/75-R15
4. Waga 1420 kg
5. Długość 3470 mm
6. Szerokość 3650 mm
7. Wysokość (transport 2780mm) (4030 mm pozycja pracy)
8. Lej : 2150mm długości, 1790 mm szerokości
9. Średnica ślimaka DN 340 mm

Główne cechy RICHIGER BAGGER R950
 • Możliwość rozbudowy załadunku – możliwość wyposażeniea maszyny w dodatkową transmisję RICHIGER TA300 – na panelu zbiornikowym, przeznaczona jest do bezpośredniego załadunku z samochodów ciężarowych, naczep i przyczep samowyładowczych oraz wagonów grawitacyjnych.
 • Nowe większe, wysokie opony – obciążenie opon przemysłowych tego typu oferują więcej luzu i wyższą flotację w luźnym terenie. Wzór lug opon zapobiega blokowaniu koła zapewniając lepszą przyczepność w błotnistych lub sypkich nawierzchniach.
 • Nowe hamulce tarczowe zapewniają równomierną moc hamowania w połączeniu z nowymi oponami . Część płyty jest odlewana z piastą jako pojedynczy element, minimalizując ryzyko uszkodzenia mechanicznego i nieodpowiedniego dostosowania parametrów do pracy. Prawy i lewy hamulec są sterowane niezależnie.
 • Nowe hamulce hydrauliczne – ustawienie zapewnia dokładne monitorowanie i kontrolę działania hamulca za pomocą dwóch niezależnych pomp jednostki – jeden na każde koło – dla zwiększenia skuteczności i dokładności wypełniania silosa.
 • Nowy pasywny hamulec – działa wewnątrz masy ziarna , tworząc opór góry workownicy . To przyczynia się do lepszego zagęszczenia ziarna wewnątrz silosu, tym samym wprowadza mniejsze zapotrzebowanie na hamulce.
 • Osłony boczne do gumowych boków, zapobiegające cofaniu się ziarna z worka do przedniej części urządzenia
 • Nowe wsporniki napinacza zapewniające łatwe nałożenie worka foliowego.
 • Specjalnie zaprojektowany przez nas kształt tunelu zapobiegający nadmiernemu wyciąganiu lub pomarszczeniu się rękawa
 • Osłony boczne zabezpieczające przed wybrzuszeniem folii w rękawie
 • Transmisja jest solidna, odporna na duże obciążenia
 • Wielkogabarytowy kosz zasypowy jest zabezpieczony plandeką chroniący ziarna z deszczem

Jeśli w dowolnym momencie przeglądania naszej strony masz pytania dotyczące naszych maszyn wyślij e-mail biuro@silos-bag.pl lub zadzwoń 698 456 746