Rozładowywacze silosów foliowych
Poznaj nasz rezultat: najlepsze w swojej klasie rozładowywacze silosów foliowych RICHIGER GRAIN BAG UNLOADER EA-250 do 2,7m średnicy worków oraz GRAIN BAG UNLOADER EA-910 do 2,7m i 3m średnicy worków.
Cykl opróżniania silosów foliowych jest o wiele bardziej skomplikowany, niż zadanie napełniania. Firma RICHIGER zmieniła to poprzez zaprojektowanie i produkcję pierwszego w historii rozładowywacza rękawów foliowych.

Grain Bag Unloader można stosować do rozładunku silosów ( rękawów ) foliowych wszystkich rodzajów zbóż o wydajności 300 ton na godzinę!
Grain Bag Unloader można stosować do zbóż o małej jak i dużej wilgotności. Brak możliwości uszkodzenia rozładowywanego ziarna poprzez specjalnie zaprojektowane przenośniki ślimakowe, kolektor odbioru ziarna i odpowiedniego kąta ramienia.

Jak działa GRAIN UNLOADER RICHIGER ?
Kiedy będzie potrzeba rozładowania silosa i załadowanie zbóż na ciężarówkę lub przyczepę nasz UNLOADER zrobi to bardzo szybko i łatwo. Rozładowywacz działa na zasadzie zmiennej prędkości hydraulicznej napędzania rolki , który wchodzi w foliowy silos, natomiast mechanicznie napędzane ślimaki odbierające przenoszą zebrane zboże na szerokości worka i kierują je do centralnej komory odbiorczej. Z tej komory świder zasadniczy przyjmuje ziarno i oddaje je z silosa do przyczepy lub ciężarówki.

Masa ziarna w silosie działa jak balast, rolka pełni funkcję wyciągarki, która zapewnia ruch do tyłu w kierunku rozładunku. Tandem można wyciągnąć z łatwością, bo hamulce ciągnika są wyłączone, a jego obudowa przekładni jest przesunięta do pozycji neutralnej. Tak więc, nie ma zużycia części sprzęgła i system działa w sposób ciągły i płynny, bez strat pracy.

Szybkość pracy jest regulowana w sposób płynny i automatyczny. Prędkość rolki jest regulowana w zależności od rodzaju i właściwości ziarna , wyładunek odbywa się z małą interwencją operatora. Każde ziarno nie zebrane przez ślimak po pierwszym przejściu jest zrzucana z powrotem do worka i jest podnoszona przez rolkę, zapewniając tym samym iż rękaw jest całkowicie opróżniany i czysty.

Maszyny Unloader są w proste w obsłudze i ich obsługa jest szybko opanowana przez każdego pracownika o zwykłych umiejętnościach. Ich wyjątkowe działanie z wszystkimi rodzajami zbóż może być przykładem dla suchej kukurydzy: 60 KM ciągnik może zwolnić ok. 300 ton w godzinę, wyznacza nowy poziom wydajności dla tego typu maszyny.

Nowy poziom wydajności. Cykl opróżniania rękawów foliowych z ziarna jest o wiele bardziej skomplikowany, niż zadanie napełniania. Richiger zmienił to poprzez zaprojektowanie i produkcję pierwszego w historii typu rolkowego rozładowywacza rękawów foliowych. EA-250 i większy EA-910 oraz EA-150R kontynuują tę tradycję i są najbardziej zaawansowanymi rozładowywaczami silosów foliowych na rynku.

Jeśli w dowolnym momencie przeglądania naszej strony masz pytania dotyczące naszych urządzeń wyślij e-mail biuro@silos-bag.pl lub zadzwoń 698 456 746

Zapraszamy do współpracy.