GRAIN BAG UNLOADER EA-250
Cykl opróżniania silosów foliowych jest o wiele bardziej skomplikowany, niż zadanie napełniania. Firma RICHIGER zmieniła to poprzez zaprojektowanie i produkcję pierwszego w historii typu rolkowego rozładowywacza rękawów foliowych.

EA-250 kontynuuje tę tradycję i jest najbardziej zaawansowanym 2,7m średnicy rozładowywaczem rękawów obecnie na rynku.

Jego hydrauliczna rolka ciągnie rękaw, natomiast mechanicznie napędzane ślimaki zbierają zboże i kierują je do ślimaka odbierającego, który przekazuje go do przyczepy, ciężarówki lub wagonu. Masa zboża w worku działa jak balast a napęd ciągnika wybiera zboże wzdłuż rękawa.

Podczas tego manewru z wyłączonymi hamulcami i przekładnią w pozycji neutralnej nie ma zużycia elementów sprzęgła ciągnika, a system działa sprawnie i nieprzerwanie bez strat czasu.

Tempo pracy jest regulowane na drodze prędkości wałków, poprzez rodzaj ziarna i jego właściwości. Rozładunek przechodzi w tryb automatyczny gdyż zboże nie zebrane po pierwszym przejściu przez krzyż ślimaków jest zrzucane z powrotem do rękawa i powtórnie jest podniesione przez rolkę. To zapewnia, iż ziarno nie pozostaje w silosie po zakończeniu opróżniania.

Rozładowacz jest łatwy w obsłudze a operację rozładowywania silosa można opanować szybko i sprawnie. Jego wyjątkowe funkcjonowanie może być przykładem dla suchego ziarna kukurydzy: 60 KM ciągnik może opróżnić 300 ton w godzinę, w rzeczywistości wyznacza nowe standardy wydajności dla tego typu maszyny.

Dane techniczne:
1. Minimalne zapotrzebowanie mocy: 60 KM.
2. Obrót j. mechaniczne i hydrauliczne FTP prędkość. 540 rpm
3. Przeznaczony do worków 2,7 m szerokości.
4. Własny niepowtarzalny system do transportu.
5. Waga 1.800 kg.
6. Wydajność 300 ton / h (dla suchej kukurydzy).

Główne cechy RICHIGER EA-250
 • Płynny, najszybszy 2,7 m rozładowywacz silosów foliowych w swej klasie.
 • Niespotykana na świecie jakość i wydajność.
 • Wyjątkowa trwałość podczas transportu w każde miejsce.
 • EA-250 – opróżniający może obsłużyć do 300 ton / godzinę. Rzeczywisty wynik zależy od rodzaju i wilgotności ziarna oraz jego stopnia czystości.
 • Nowe funkcje patentowe dodają znacznie większych możliwości działania. Nowa konstrukcja optymalizuje przepływ ziarna i wymaga niewielkiej mocy ciągnika. 60 KM jest wystarczająca do tego zadania. Oznacza to, że opróżniany worek może być rozładowany szybciej przy mniejszym nakładzie energii.
 • EA-250 – jest prosty w obsłudze. Na pulpicie są trzy dźwignie i przełącznik obsługujący jego wszystkie funkcje. Jeden pracownik monitoruje działanie, które działa w trybie automatycznym, gdy urządzenie jest uruchomione.
 • Jej mocna rama i mocne komponenty zapewniają długie lata bezawaryjnej pracy w najtrudniejszych warunkach pracy.
 • Ilość transportowanego ziarna jest wzmacniana przez patentową komorę odbioru, która zawiera nowe zabierające łopatki popychacza niwelującego nierówne dostawy ziarna do ślimaka odbierającego. Wszystkie nowe napędy ślimaka są umieszczone z dala od komory odbioru dla wyeliminowania turbulencji przepływu ziarna.
 • Przesuwne przegrody uszczelniają komory odbioru co przyspiesza przejście ziarna przez lej pomocniczy.
 • Zaostrzone tarcze zapewniają pewny odbiór rękawa foliowego. Po zakończeniu pracy, rolka jest odłączona, aby pozostawić opróżniony rękaw w miejscu najbardziej dla nas dogodnym.
 • Prosty mechanizm typu „zamek” łączy i rozłącza napęd rolki w mgnieniu oka, aby nawijać i luzować rękaw foliowy.
 • Mechanizm łańcuchowy i przekładnia redukuje obroty silnika hydraulicznego i generuje dużą wydajność momentu obrotowego ciągnięcia rękawa foliowego
 • Składany jednoczęściowy nóż wyprodukowany z hartowanej stali łatwo tnie worek foliowy w miarę postępu opróżniania .
 • Zgarniacz ślimakowy jest obudowany klatką chroniącą operatora i osoby trzecie, które nie utrudniają przepływu ziarna.
 • Niewielka ilość ziarna pozostająca w lewej części końcowej worka zbierana jest w zbiorniku pomocniczym.
 • Regulacja wysokości do transportu i pracy jest hydrauliczna, są stosowane cylinderki zaciskowe w celu zapewnienia stałej wysokości.
 • Bez wysiłku, operator obrotowo umieszcza rolkę w pozycji do transportu i pracy w ciągu kilku sekund.
 • Pulpit sterowniczy zawiera trzy dźwignie, przełącznik obsługuje wszystkie funkcje hydrauliczne: podnoszenie i opuszczanie ślimaka , ustawienie prześwitu na ziemię, obrót rolki i regulowanie jego prędkości.

Jeśli w dowolnym momencie przeglądania naszej strony masz pytania dotyczące naszych maszyn wyślij e-mail biuro@silos-bag.pl lub zadzwoń 698 456 746

Zapraszamy do współpracy.