GRAIN BAG UNLOADER EA-910 – największy w swojej klasie
Wytrzymały, operatywny w połączeniu z niezrównaną wydajnością

Dane techniczne:
1. Minimalne zapotrzebowanie mocy: 60 KM
2. Napęd mechaniczny i hydrauliczny. FTP prędkości: 540 rpm
3. Zbieranie ślimaków standardowo dla 3.0 m i dla 2.7m worków (regulacja szerokości)
4. Transport: Unikalny własny system transportu( przygotowanie do transportu 1 minuta )
5. Opony 11L-15/10
6. Waga 1.900 kg
7. Wydajność do 300 ton / h suchej kukurydzy.

Główne cechy RICHIGER EA-910
 • Wydajność EA 910 jest około 300 ton / godz , zależy od rodzaju ziarna, stopnia wilgotności oraz czystości ziarna. Obsługuje rękawy 2,7m i 3,0 m średnicy silosów ( regulacja szerokości ślimaka ).
 • Nowe funkcje patentowe nie tylko zwiększają znacznie zdolność operacyjną, ale działają bez potrzeby dodatkowego zasilania ponieważ przepływ ziarna jest płynniejsze niż kiedykolwiek. 60 KM lub nawet mniejszy ciągnik wystarczy do tego zadania. Oznacza to, że większe ilości ziarna można wyjąć przy mniejszym nakładzie energii.
 • EA-910 jest łatwy w obsłudze. Pulpit z trzema dźwigniami i przełącznik obsługuje wszystkie funkcje hydrauliczne. Tylko jedna osoba stoi za sterami monitorując jego działanie, które jest automatyczne po uruchomieniu rozładunku.
 • Ilość transportowanego ziarna jest wzmacniana przez patentowaną komorę odbioru, która zawiera nowe zabierające łopatki popychacza niwelującego nierówne dostawy ziarna do ślimaka odbierającego.
 • Wszystkie napędy ślimaka są umieszczone z dala od komory odbioru dla wyeliminowania turbulencji przepływu ziarna.
 • Przesuwne przegrody uszczelniają komory odbioru co przyspiesza przejście ziarna przez lej pomocniczy.
 • Wprofilowane tarcze zapewniają pewne nawijanie rękawa foliowego. Po zakończeniu pracy, rolka jest odłączona, aby pozostawić opróżniony rękaw w miejscu najbardziej dla nas dogodnym.
 • Prosty mechanizm typu „zamek” łączy i rozłącza napęd rolki w mgnieniu oka.
 • Obudowa przekładni ma ciężki obowiązek dlatego znajduje się w kąpieli olejowej, redukuje obroty silnika hydraulicznego i wgeneruje dużą wydajność momentu obrotowego ciągnięcia rękawa foliowego.
 • Składany jednoczęściowy nóż wyprodukowany z hartowanej stali łatwo tnie worek foliowy w miarę postępu opróżniania.
 • Zgarniacz ślimakowy jest obudowany klatką chroniącą operatora i osoby trzecie, które jednocześnie nie utrudniają przepływu ziarna.
 • Niewielka ilość ziarna pozostająca w lewej części końcowej worka zbierana jest w zbiorniku pomocniczym, aby ponownie ziarno poddane było opróżnieniu.
 • Regulacja wysokości do transportu i pracy jest hydrauliczna, są stosowane cylinderki zaciskowe w celu zapewnienia stałej wysokości.
 • Bez wysiłku, operator obrotowo umieszcza rolkę w pozycji do transportu i pracy w ciągu kilku sekund.
 • Pulpit sterowniczy zawiera trzy dźwignie, przełącznik obsługuje wszystkie funkcje hydrauliczne: podnoszenie i opuszczanie ślimaka , ustawienie prześwitu na ziemię, obrót rolki i regulowanie jego prędkości.

Jak to działa?
RICHIGER EA-910 działa na zasadzie zmiennej prędkości hydraulicznej napędzania rolki, który wchodzi w silos foliowy, natomiast mechanicznie napędzane ślimaki odbierające przenoszą zebrane zboże na szerokości worka i kierują je do centralnej komory odbiorczej. Z tej komory świder zasadniczy przyjmuje ziarno i oddaje je z rękawa do przyczepy lub ciężarówki.

Masa ziarna w silosie działa jak balast, rolka pełni funkcję wyciągarki, która zapewnia ruch do tyłu w kierunku rozładunku. Tandem można wyciągnąć z łatwością, bo hamulce ciągnika są wyłączone, a jego obudowa przekładni jest przesunięta do pozycji neutralnej. Tak więc, nie ma zużycia części sprzęgła i system działa w sposób ciągły i płynny, bez straty czasu.

Szybkość pracy jest regulowana w sposób płynny i automatyczny. Prędkość rolki jest regulowana w zależności od rodzaju i właściwości ziarna , wyładunek odbywa się z małą interwencją operatora. Każde ziarno nie zebrane przez ślimak po pierwszym przejściu jest zrzucana z powrotem do worka i jest podnoszona przez rolkę, zapewniając tym samym iż rękaw jest całkowicie opróżniany i czysty.

Rozładowywacz EA-910 jest prosty w obsłudze i jego obsługa jest szybko opanowywana przez każdego pracownika o zwykłych umiejętnościach. Jego wyjątkowe działanie z wszystkimi rodzajami zbóż może być przykładem dla suchej kukurydzy: 60 KM ciągnik może zwolnić ok. 300 ton w godzinę. Tym samym wyznacza nowy poziom wydajności dla tego typu maszyny na świecie.

Jeśli w dowolnym momencie przeglądania naszej strony masz pytania dotyczące naszych maszyn wyślij e-mail biuro@silos-bag.pl lub zadzwoń 698 456 746

Zapraszamy do współpracy.