RICHIGER CG 300 – mobilny zsyp transmisyjny do przyczep grawitacyjnych
(dodatkowe wyposażenie R1050, R950, R950 M i R 950 MX)

Ruchomy zsyp w wyposażeniu CG 300 pozwala opróżnić każdą przyczepę. Nasze urządzenie jest specjalnie zaprojektowanym dodatkowym wyposażeniem workownic BAGGER R950 oraz R1050 w celu ułatwienia napełniania silosów bezpośrednio z przyczep grawitacyjnych ciągników lub naczep ciężarowych. CG-300 za pomocą ślimaków transmisyjnych przenosi ziarno z skrzyńsamowyładowczych ciężarowych lub przyczep ciągników bezpośrednio do workownic RICHIGER.
Jest równie skuteczny podczas rozładunku zboża z przyczep samowyładowczych oraz z wagonów grawitacyjnych zrzutu środkowego lub dostaw z zsypów bocznych. Gdy jest przymocowany na stałe do workownicy, przełączenie z pracy do transportu jest bardzo proste poprzez hydrauliczne podniesienie zbiornika i przejazdu do kolejnego miejsca.

Z CG-300 w zainstalowanych na stałe workownicach otrzymujemy w pełni  funkcjonalnydla dostaw ziarna mobilny kosz zasypowy. W rzeczywistości, dostawy ziarna z naczepy i z kosza zasypowego ziarna mogą być wprowadzone przez oba leje jednocześnie, oszczędność kosztów i czasu. Dla zwiększenia wydajności w TA300 można wyłączyć jazdę.Kiedy musi być przestawiony, hydrauliczne napędzane koła są opuszczane i siłownikhydrauliczny podnosi zbiornik dla łatwego przemieszczania, małe koła uniemożliwiają ich blokowanie. Kompletne pozycjonowanie odbywa się z centralnej stacji sterowania.

Kosz transmisyjny do przyczep – opis

Gdy podwójne przenośniki ślimakowe koryta o wymiarach 8 cali są napędzane hydraulicznie, to centrum i boczne przenośniki ślimakowe mechaniczne są napędzane przy wymiarch 14 cali. Są to największe przenośniki transmisyjne dostępne na rynku do rozładunku każdej przyczepy, dzięki czemu CG-300, przenosi do 280 ton ziarna na godzinę. Wysokość zsypu wynosi 15 cali a wysokość całkowita dochodzi do 17 cali z rozszerzeniem gumowym.

Wymagana moc ciągnika dla osiągnięcia pełnej zdolności operacyjnej 120 KM z 14 GPM hydrauliki.

Jest to unikalne, solidne i najbardziej kompaktowe urządzenie tego typu na rynku. Nie znajdziesz na rynku podobnego urządzenia, które tak sprawnie i najszybciej pozwoli na rozładunek dostaw ziarna w innowacyjnej technologii magazynowania zbiorów RICHIGER.

Jeśli w dowolnym momencie przeglądania naszej strony masz pytania dotyczące naszych urządzeń wyślij e-mail biuro@silos-bag.pl lub zadzwoń 698 456 746.

Zapraszamy do współpracy.